Přeskočit na obsah
Karuselová pec válcovny trub

Válcovna trub zmodernizuje klíčovou výrobní trať

Čtyři roky bude trvat modernizace Velkého Mannesmannu, klíčové výrobní tratě provozu Třineckých železáren v Ostravě, kde firma vyrábí trubky. Válcovna trub ji zahájí letos v září. Cílem investice za bezmála 25 milionů korun je především zvýšení kvality bezešvých trubek.

Číst dál

V huti loni zavedli téměř 500 zlepšováků

Zvýšit bezpečnost práce, ušetřit provozu finance, zefektivnit pracovní proces, či zjednodušit si práci. I takové jsou motivy zaměstnanců, kteří se do zlepšovatelského hnutí hutě hlásí se svými návrhy. Loni se jich v Třineckých železárnách zavedlo 490.

Číst dál
Nový portálový naběrač v plném provozu

Nový velkostroj je v provozu, do ovzduší uniká méně prachu

U zpracování surovin se v huti méně práší. Třinecké železárny dokončily jednu ze dvou investicí do dalšího snížení emisí tuhých znečišťujících látek do ovzduší. Od konce října je v provozu zařízení pro dopravu a zpětné zakládání vsázky pro výrobu ocelárenského aglomerátu.

Číst dál
Hasiči TŽ čistí budku pro dravé ptáky

Sokola budky nepřilákaly, zabydlely se v nich poštolky

Bez pomoci hasičů se každoročně neobejde kontrola a čištění ptačích budek v areálu Třineckých železáren. Železárenští hasiči i letos vystoupali do výšky až 80 metrů na dva komíny, aby vyčistili hnízdní budky pro ptačí dravce.

Číst dál