Přeskočit na obsah

Třinecké železárny uzavřely hospodaření roku 2023

Se ziskem 44 milionů korun uzavřely hospodaření roku 2023 Třinecké železárny (TŽ). Výsledek schválila v pondělí 24. června Valná hromada společnosti. Tržby za prodej výrobků a služeb rok 2023 dosáhly hodnoty korun 49,692 miliardy korun. V roce 2022 to bylo 57,602 miliardy korun. Třinecké železárny (TŽ) v roce 2023 vyrobily 2 415 kilotun oceli.

Číst dál

Zaostřeno na železárny. Hledání míst z minulosti byla pro fotografa často detektivní práce

Fotografie hutních provozů z období před sto i více lety spolu se snímky jejich novodobé podoby představuje výstava nazvaná Zaostřeno na werk v proměnách času. Dvojici 20 historických a 20 aktuálních fotografií zachycených objektivem Pavla Zubka budou moci návštěvníci vidět v prostorách zahrady Muzea Třineckých železáren od začátku června.

Číst dál

Speciální várka piva Radegast Ratar dozrála a míří na hutnické oslavy

Pivovarsko-železárenská spolupráce v rámci oslav hutníků a hutnictví na Třinecku pokračuje i letos. K oslavě 185. výročí Třineckých železáren připravil pivovar Radegast speciální várku piva Radegast Ratar. Slavnostní naražení dřevěného soudku se uskuteční 18. května 2024 během tradičního Hutnického dne v Třinci.

Číst dál

Řemeslné hry prověří dovednosti školáků i dětí z mateřinek

Odlít podkovičku, zapojit elektrický obvod, vyrobit píšťalku, otestovat vozítko na dálkové ovládání nebo zatlouct kolík. To, a ještě více čeká na účastníky tradičních Řemeslných her. Od roku 2012 je pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren. Přivítá žáky základních škol i děti z mateřinek ve středu 15. a čtvrtek 16. května.

Číst dál

Energetika chystá investici za dvě miliardy

Strategickou investici do technologie paroplynového cyklu připravuje Energetika Třinec. Investice v předpokládané výši dvou miliard korun je zásadní v postupném odklonu od spalování uhlí na Teplárně E3. Dceřiná společnost Třineckých železáren je hlavním dodavatelem energetických médií největšímu výrobci oceli v České republice.

Číst dál

Huť láká studenty na letní stáže

Třinecké železárny zvou studenty na letní placenou stáž do svých provozů a odborných útvarů do Třince i na odloučený provoz v Ostravě. Přihlásit se mohou studenti vysokých i středních škol. Z kandidátů firma vybere vhodné uchazeče, kteří mohou od června do září pracovat v týmu odborníků.

Číst dál

OKD a Třinecké železárny plánují spolupráci i po ukončení těžby

Těžební společnost OKD a Třinecké železárny, které jsou dlouhodobě obchodními partnery v oblasti koksovatelného uhlí, domlouvají parametry budoucí spolupráce po ukončení těžby a při přechodu huti na nízkoemisní výrobu oceli v elektrických obloukových pecích. OKD je pro další rozvoj Třineckých železáren připravena poskytnout potřebné prostory i pracovníky. O detailech spolupráce v další etapě spolu hovořili generální ředitelé obou společností při prvním fárání ředitele třinecké huti do jednoho z porubů Dolu ČSM.

Číst dál

Hutnický den oslaví 185 let dlouhé řemeslo hutníků v Třinci

Sobota 18. května bude v Třinci opět patřit hutníkům. Tradiční Hutnický den každoročně přiláká až deset tisíc návštěvníků. Letos se koná i u příležitosti oslav 185. výročí zahájení výroby železa v Třinci. A proto bude jeho program nejen plný hudby a zábavy, ale připomene i místní tradiční řemesla.

Číst dál

Den otevřených dveří k jubileu přilákal do hutě 185 hostů

Někteří z nich v Třineckých železárnách pracovali, a tak nějak se jim po nich zastesklo. Jiní žijí v jejich bezprostřední blízkosti, ale nevědí, co všechno se skrývá za jejími branami. Ať už byla motivace těch, kteří si nenechali ujít den otevřených dveří různá, všichni si domů odnesli spousty zážitků, odborných informací i upomínkové předměty z limitované edice.

Číst dál