Přeskočit na obsah

Řemeslné hry prověří dovednosti školáků i dětí z mateřinek

Odlít podkovičku, zapojit elektrický obvod, vyrobit píšťalku, otestovat vozítko na dálkové ovládání nebo zatlouct kolík. To, a ještě více čeká na účastníky tradičních Řemeslných her. Od roku 2012 je pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren. Přivítá žáky základních škol i děti z mateřinek ve středu 15. a čtvrtek 16. května.

Starší děti ze základních škol se letos mohou těšit na zajímavé disciplíny. Budou prokazovat znalosti z fyziky tím, že se pokusí zapojit jednoduchý elektrický obvod. Jemnou motoriku procvičí u odlévání olověné podkovičky. Kdo má znalosti matematiky a je manuálně zručný, tomu se jistě zadaří u skládání obrazce z měděných trubek. Tytéž dovednost se budou hodit soutěžícím, kteří se chopí výroby píšťalek dle výkresu.

Žáky čeká i Řemeslný kvíz, což je týmová znalostní soutěž v pěti disciplínách – elektrotechnik, hutník, instalatér, zámečník a logista. Součástí kvízu je také konstrukční soutěž The Marshmallow Challenge. Řemeslný kvíz bude letos nově doplněn soutěží „Zachraň kuře“ oboru kuchař-číšník v přípravě zeleninového salátu s dresingem.

I pro dítka z mateřinek připravila škola zajímavé disciplíny. Mrňousci budou pracovat s ozubenými koly, zatloukat kolíky, propojovat obrázky a nemine je oblíbená hra šikovnosti.

Střední škola se na Řemeslné hry každoročně těší a pečlivě připravuje. „Je to vlastně taková oslava naší školy. Chceme všem dětem ukázat, jak moc je mohou naše obory bavit a jakou práci pak budou vykonávat, až je vystudují. A také jim chceme představit naši školu. Aby se podívaly, jak je moderně a dobře vybavená, jaké jsou naše dílny čisté a že se rozhodně nemusí bát u nás studovat,“ vysvětlil ředitel školy Aleš Adamus.

Bc. Petra Macková Jurásková
Tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz