Přeskočit na obsah

Huť přispívá zaměstnancům na masáže i dovolené

Drtivá většina pracovníků Třineckých železáren (TŽ) si loni vybrala některý z řady volitelných benefitů, které jim firma nabízí. Mezi nejoblíbenější patří využití příspěvku na rekreační pobyty. Druhým favoritem jsou sportovní a relaxační aktivity.

Benefit loni čerpalo 6 641 pracovníků, tedy 95 procent těch, kteří na něj mají nárok. Předloni to bylo o 712 lidí méně. „Těší mne, že si kolegové nenechali svůj benefit propadnout a využili jej. Slouží právě k tomu, aby si po práci odpočinuli a načerpali energii,“ podotýká ředitel pro personalistiku a vnější vztahy TŽ Ivo Žižka.

Nově mohou dle kolektivní smlouvy od letošního roku zaměstnanci získat na nejrůznější odpočinkové aktivity od 6 tisíc až do 9 tisíc korun podle počtu odpracovaných let. Za příspěvek mohou například chodit na fyzioterapie, masáže, do sauny, plavat či hrát tenis ve sportovním zařízení Vitality či v lékárnách AGEL nakoupit vitaminové přípravky nebo detailně prozkoumat svůj zdravotní stav pomocí balíčků laboratorních vyšetření dle vlastního výběru v laboratořích AGELLAB. Benefit lze využít i na nákup výrobků Třineckých železáren anebo pořízení hokejové permanentky či divadelního předplatného. Celkově firma poskytuje volitelné benefity ročně v hodnotě přesahující 30 milionů korun.

Pracovníci hutě zároveň každý rok jezdí do lázní na desetidenní rehabilitačně rekondiční pobyty, na něž významnou měrou každoročně přispívá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP).

Loni železárny vyplatily přes 7 milionů korun na odměny zaměstnancům u příležitosti pracovního a životního jubilea, bezmála 15 milionů korun činily náklady na ochranné nápoje, přes 47 milionů náklady na stravování. Téměř 114 miliony zaměstnancům huť přispěla na penzijní spoření a připojištění i soukromé životní pojištění. Přes čtyři miliony korun pak firma půjčila pracovníkům na stavbu rodinného domu či jeho koupi, zateplení, opravu střechy a změnu topného systému. Huť také podpořila společenské aktivity pro děti a mládež v regionu v oblasti kultury, sportu, vzdělávání i charitativní účely. Na akce zajišťované Základní organizací OS KOVO pro zaměstnance směřovalo téměř pět milionů korun.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz

Bc. Petra Macková Jurásková
Tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz