Přeskočit na obsah

Huť otevře své brány pro 180 návštěvníků

Třinecké železárny zcela výjimečně u příležitosti svého 180. výročí otevřou brány pro 180 návštěvníků. První ze tří prohlídek se bude konat v pátek 26. dubna. Zájemci z řad široké veřejnosti se mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě. Další prohlídky připravuje firma na červen.

Trasy prohlídek vedou provozem výroby železa a oceli, po nich následuje provoz nové blokovny a vratné trati, tedy srdcem všech třineckých válcoven. Prohlídka končí na válcovně, kde se ročně vyrobí až 900 000 tun drátu, který je dnes nejprodávanějším výrobkem Třineckých železáren.

Prohlídky se mohou zúčastnit pouze dospělé osoby. „Děti od 15 do 18 let mohou přijít také, ale pouze v doprovodu zákonného zástupce,“ upřesňuje mluvčí firmy Petra Macková Jurásková. Důležité je také nezapomenout na vhodnou pevnou plnou obuv, dlouhé nohavice i rukávy. Vyžaduje to charakter hutní výroby. „Bez vhodného oblečení bohužel nebudeme moci z bezpečnostních důvodů návštěvníky pustit dovnitř,“ upozorňuje mluvčí.

Firma předpokládá velký zájem o prohlídky, nastavila proto přísná pravidla pro přihlášení. Jedna osoba si může rezervovat pouze jedno místo, každý z účastníků se tedy musí přihlásit sám na své jméno. Po provedené registraci si bude nutné vyzvednout tištěný voucher, a to v Muzeu Třineckých železáren a města Třince, a to do tří dnů po přihlášení. Přihlašovací formulář najdete zde.

Bc. Petra Macková Jurásková
Tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz