Tiskové zprávy

Provoz kanceláří v huti jede na zelenou energii

11.03.2021

Osvětlení, klimatizace a další spotřeba elektrické energie provozu administrativních budov Třineckých železáren bude po celý rok napájena energií z obnovitelných zdrojů. Jde o objem přibližně 5 GWh.

více >>

Volitelné benefity si zaměstnanci za loňský rok snad stihnou vybrat letos

03.03.2021

Třinecké železárny poskytují svým zaměstnancům celou řadu benefitů, které mají podpořit jejich zdravý životní styl a odpočinek. Loni však jejich využití omezila opatření proti šíření pandemie.

více >>

Třinecké železárny se důrazně ohrazují proti tvrzení, že v průmyslových firmách se šíří nákaza koronaviru

01.03.2021

Vývoj událostí posledních únorových dní vyústil v ničím nepodložený útok na průmyslové firmy v České republice, který se začíná podobat honu na čarodějnice.

více >>

Drát z Bohumína pomáhá v době pandemie ve zdravotnictví

22.02.2021

Nárůst zakázek pro zdravotnictví zaznamenává v posledních měsících firma ŽDB Drátovna z Bohumína. Dceřiná firma Třineckých železáren v době pandemie koronaviru část produkce směřuje do zdravotnického průmyslu. Především do výroby pružin do nemocničních postelí, zdravotnických ventilů či do výroby filtrů.

více >>

Co vlastně v té práci děláš, tati? Huť vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti

10.02.2021

Ztvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren je úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“. Vyhlašuje ji třinecká huť spolu se Základní uměleckou školou Třinec.

více >>

Železárny letos proinvestují 1,6 miliardy korun

02.02.2021

Před výzvami spojenými se snížením uhlíkové stopy při výrobě železa a oceli stojí v roce 2021 Třinecké železárny. Promítne se to do dalšího rozvoje firmy i do investičních plánů. Třinecká huť letos plánuje proinvestovat 1,6 miliardy korun. V roce 2020 investice dosáhly výše 1,4 miliardy korun.

více >>

Válcovna trub zmodernizuje klíčovou výrobní trať

19.01.2021

Čtyři roky bude trvat modernizace Velkého Mannesmannu, klíčové výrobní tratě provozu Třineckých železáren v Ostravě, kde firma vyrábí trubky. Válcovna trub ji zahájí letos v září. Cílem investice za bezmála 25 milionů korun je především zvýšení kvality bezešvých trubek.

více >>

Lavičky z unikátního těžkého betonu směřují k WERK ARENĚ a na VŠB-TUO

18.12.2020

Čtyři a dvě betonové lavičky, každá o váze téměř tří tun, vyrobené z unikátního materiálu dnes s pomocí těžké techniky, dosedly na chodník u třinecké WERK ARENY a před budovu C v areálu VŠB-TUO. Jde o ukázku využití unikátního materiálu, těžkého betonového kompozitu.

více >>

Mzdy i přes nepříznivou situaci porostou. Úsporám se huť nevyhne

16.12.2020

Dodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd podepsalo v úterý 15. prosince vedení Třineckých železáren s představiteli základních organizací Odborového svazu KOVO Třineckých železáren. Obě strany se dohodly na růstu mezd v příštím roce od 1. ledna 2021.

více >>

Na rekonstrukci plynojemu použili přes 700 tun oceli. Vydrží dalších 30 let

08.12.2020

Zásadní modernizací prošel plynojem pro jímání a využití plynu z kyslíkové konvertorové ocelárny Třineckých železáren. Revize na jaře ukázala, že celková rekonstrukce zvonu plynojemu je nezbytná.

více >>