Tiskové zprávy

Zábavné lekce o železárnách se vrací do školních tříd

09.11.2022

Proč Třinecké železárny vznikly zrovna v Třinci? Kolik dnes mají zaměstnanců a jak vzniká čistá kvalitní ocel? Dá se ocel recyklovat donekonečna? Je pravda, že velké provozy jsou vybaveny obřími vysavači?

více >>

Krumpáč místo počítače. Hutníci vyrazí sázet stromy

18.10.2022

Do obnovy původních lesů nedaleko Třince se v pátek 21. října pustí zaměstnanci Třineckých železáren. Na dva tisíce stromů vysadí během dobrovolnického dne, kdy svou šichtu ve fabrice vymění za práci lesníka. Na pomoc zaměstnancům hutě přijdou také studenti místních středních škol.

více >>

Jak vznikají za studena tažené ocelové tyče? Firma otevírá brány veřejnosti

12.10.2022

Jedinečnou příležitost seznámit se s řemeslem tažců budou mít návštěvníci dne otevřených dveří v provozu Třineckých železáren Tažírně oceli ve Starém Městě. Akce proběhne v pátek 21. října. Dopoledne si pracovníci provozu připravili prezentaci pro studenty, odpoledne pak od 14 do 18 hodin pak navazují prohlídky určené pro širokou veřejnost. Začíná se vždy v celou hodinu na bráně provozu tažírny.

více >>

Slévárny modernizují jeden ze svých výrobních uzlů

12.10.2022

Společnost Slévárny Třinec, dceřiná firma Třineckých železáren modernizuje pracoviště vytloukání a odlamování vtokové soustavy od odlitků z automatické formovací linky HWS na Slévárně šedé litiny II. První ze tří etap projektu firma završila a na konci srpna spustila zkušební provoz. Investice přesáhla 25 milionů korun.

více >>

Výrobce drátů proinvestoval za deset let téměř dvě miliardy

27.09.2022

Nové zázemí v takzvané železárenské části pro zhruba tři stovky zaměstnanců v podobě nových šaten a sociálního zařízení dokončí do konce ledna příštího roku společnost ŽDB Drátovna v Bohumíně. Je to jedna z řady investic, které se za posledních deset let ve firmě udály. Vybudovat z ŽDB Drátovny moderní společnost bylo cílem skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel, která bohumínskou firmu vlastní od 1. října 2012. Od té doby pro zajištění dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti ŽDB Drátovna proinvestovala 1,8 miliardy korun.

více >>

Žáci technických oborů budou moci získat tisícovku měsíčně

20.09.2022

Žáci technicky zaměřených oborů Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ TŽ) dostanou každý měsíc do svých peněženek tisíc korun. Prospěchové měsíční stipendium pro všechny technické obory škola zavede po vzoru dalších podobně zaměřených zařízení. A to kvůli nedostatečnému zájmu žáků o obory, které na trhu práce schází.

více >>

ŽDB Drátovna dodá lana pro remorkéry v Suezském průplavu

25.08.2022

Společnost ŽDB Drátovna v Bohumíně začala dodávat lana pro remorkéry v Suezském průplavu. Lodě s výkonným motorem a poměrně malou vlastní tonáží se používají zejména k tažení nebo tlačení vysokotonážních lodí.

více >>

Na hladině rybníka vznikl umělý ostrov z vyřazeného potrubí

23.08.2022

Staré vyřazené potrubí Energetiky Třinec pomohlo v přírodě. Místní rybáři z něj vyrobili plovoucí umělý ostrov na chovném rybníku ve Stříteži. Poskytuje rybám stín na volné hladině a zabraňuje tak nežádoucímu prohřívání vody. Je navíc novým zdrojem potravy.

více >>

Třinecké železárny uzavřely hospodaření roku 2021

28.06.2022

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2021. I přes pokles výroby dosáhla firma zisku ve výši 1,306 miliardy korun. Huť loni vyrobila 2,4 milionu tun oceli, což představuje meziroční pokles o 7 procent. Na výsledku hospodaření se pozitivně odrazil vývoj tržeb, které ve srovnání s předchozím rokem vzrostly o 8,6 miliard na celkovou sumu 43,715 miliard korun.

více >>

Moderní zařízení zefektivní vykládku surovin

24.06.2022

Stavbu nového zařízení pro vykládku klíčových surovin zahájily Třinecké železárny. Moderní železniční vykládací systém, který je součástí železničního dopravního systému Innofreight, nahradí stávající výklopné zařízení komodit dovážených po železnici. Modulární technologie Innofreight je založena na váhově optimalizovaných železničních vozech s možností využití různých typů výměnných nástaveb – kontejnerů.

více >>