Tiskové zprávy

Ručně vyráběná síta z Kamenné tvoří důležitou součást radarů

22.02.2023

Kvalitní drát, letitá zkušenost a precizní um. To jsou základní kameny úspěchu ruční výroby sít, která jsou součástí stacionárních i pojízdných radarů využívaných třeba pro řízení letového provozu. Ročně jich v závodu ŽDB Drátovna v Kamenné na Šumpersku vyrobí zhruba stovku. Právě teď pracují na dodávce 28 kusů pro výrobce radarů.

více >>

Sazebny vysokých pecí už nebudou prášit

02.02.2023

Méně prachu uniká do ovzduší ze sazebny vysoké pece číslo 4 v Třineckých železárnách. Firma zde dokončila ekologickou investici, která ji vybavila technologií odprášení včetně nové filtrační stanice. Investice proběhne i na vysoké peci číslo 6.

více >>

Moravia Steel dokončila akvizici Kovárny VIVA ve Zlíně

16.12.2022

Obchodní společnost Moravia Steel v těchto dnech završila proces akvizice špičkové evropské kovárny ve Zlíně. Od spoluvlastníka firmy Čestmíra Vančury odkoupila zbývající balík akcií Kovárny VIVA a.s. v objemu 34 %.

více >>

V Třineckých železárnách se dohodli na růstu mezd

12.12.2022

Dodatek kolektivní smlouvy upravující výši mezd pro rok 2023 podepsali dnes, v pátek 9. prosince, zástupci vedení Třineckých železáren a Základních organizací OS KOVO. Shodli se v něm na růstu mezd ze základny o 6,5 %. V případě splnění hospodářského výsledku bude růst navýšen o další 4,5 %.

více >>

V Třineckých železárnách zprovoznili automatickou linku pro úpravu ocelových tyčí

05.12.2022

S přesností na setiny milimetru a bez povrchových vad vyjíždí z nové loupací linky Třineckých železáren ocelové tyče průměru 30 až 80 milimetrů. Firma ji do zkušebního provozu uvedla dnes v pondělí 5. prosince. Jde o moderní plně automatickou linku, jejíž stavbu huť zahájila v loňském roce. Investice přesáhla 700 milionů korun.

více >>

Čerstvý vzduch v Tatrách a první sníh užívala letos poslední stovka dětí

30.11.2022

Už bezmála dva tisíce dětí vypravily od roku 2014 Třinecké železárny na ozdravný pobyt do Střediska dětské rekreace Žiar na Slovensko. Úpatí Západních Tater se stalo na deset dnů v listopadu domovem pro školáky z Bukovce, Hrádku, Písku a Mostů u Jablunkova.

více >>

Huť spouští do sítě první dvě fotovoltaické elektrárny

23.11.2022

Třinecké železárny spolu s dceřinou společností Energetika Třinec budou od prosince vyrábět elektrickou energii ze slunce ve dvou fotovoltaických elektrárnách.

více >>

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

21.11.2022

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí do provozu společnost MSV Metal Studénka.

více >>

ŽDB Drátovna věnovala nemocnici v Bohumíně peníze na pořízení polohovacích postelí

14.11.2022

Symbolický šek ve výši 100 tisíc korun darovala v pátek 11. listopadu Bohumínské nemocnici dceřiná společnost Třineckých železáren společnost ŽDB Drátovna. Bohumínská firma peníze již nemocnici předala. Ta je použila na pořízení polohovacích postelí v nově otevřeném ambulantním traktu.

více >>

Do piva dřevo a jetel, do mouky křída. I tak se šidili zákazníci

11.11.2022

Starý Egypt, Řecko či Řím. Tam všude lidé bojovali s nepoctivými obchodníky. Jak ukazuje výstava v třineckém muzeu, praktiky šizuňků, které zkoušeli na svoje zákazníky, byly těm dnešním hodně podobné. Historii falšování potravin představuje výstava Šejdíři a šizuňkové v Muzeu Třineckých železáren a města Třince od úterý 15. listopadu.

více >>