Tiskové zprávy

V Třineckých železárnách vyvinuli těžký beton z vedlejších produktů hutní výroby

04.09.2019

Unikátní složení takzvaného těžkého betonu na bázi vedlejších produktů z hutního podniku vyvinuli v rámci aplikovaného výzkumu v Třineckých železárnách ve spolupráci s Hornicko-geologickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB TU) a Jiřím Šafratou.

více >>

ŽDB Drátovna dokončuje modernizaci za téměř půl miliardy korun

22.08.2019

ŽDB Drátovna v Bohumíně dokončuje druhou část modernizace svých provozů. Dceřiná společnost Třineckých železáren kvůli zajištění dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti firmy před třemi roky nastartovala projekt modernizace výroby v celkové hodnotě téměř 430 milionů korun.

více >>

Zaměstnanci firmy VÚHŽ koupili bývalému kolegovi elektrický skútr

31.07.2019

Veřejnou sbírku pro svého bývalého kolegu střediska Nástrojárna Jaroslava Kaletu uspořádali zaměstnanci firmy VÚHŽ z Dobré. Za vybrané peníze mu koupili elektrický skútr. Slavnostně ji mile překvapenému hendikepovanému muži předali včera v poledne.

více >>

Vysoká pec už vyrobila 20 milionů tun surového železa

27.06.2019

Kolejnice pro kanadské železnice, anebo ocel do svařovacích elektrod. Do těchto výrobků směřují jubilejní tavby surového železa z vysoké pece číslo šest (VP 6) Třineckých železáren z pondělí 24. června. Právě tento den tady bylo dovršeno výroby 20 milionů tun surového železa od poslední generální opravy v roce 1999.

více >>

Loňský rok byl pro huť úspěšný. Zisk přesáhl 3 miliardy

24.06.2019

Valná hromada Třineckých železáren uzavřela v pondělí 24. června hospodaření roku 2018. I přes složitou situaci na trhu s ocelí huť v loňském roce dosáhla zisku ve výši 3,33 miliardy korun po zdanění. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží činily 40,496 miliard korun. Je to o 4,637 miliardy více ve srovnání s rokem 2017.

více >>

Muzeální léto zavede do tajů bezpečnostních složek

14.06.2019

Mezi středověké rytíře, hasiče, policisty a jejich techniku i um, ale také mezi pohádky zavede děti letošní Muzeální léto. S mottem Bezpečnost nade vše obsadí zahrady Muzea Třineckých železáren a města Třince v pátek 21. června od 8.30 do 18 hodin.

více >>

Osmáci si zkouší řemesla ve sdílených dílnách střední školy

11.06.2019

Alex drží v pravé ruce páječku a v levé přidržuje desku plošných spojů. Se soustředěným výrazem ve tváři se mu právě podařilo roztaveným cínem připájet jednu ze dvou led diod. Už jenom několik kroků a jeho dílo bude hotové.

více >>

Rybáři provedli záchranný odlov ryb z chladicích věží v huti

06.06.2019

Záchranný odlov ryb a jejich následné vypuštění do volné přírody proběhl ve čtvrtek 6. června v areálu Třineckých železáren. Rybáři z vodní nádrže pod chladicími věžemi pro chlazení hutních agregátů vylovili okolo stovky kusů různých druhů ryb.

více >>

Tažírna oceli testuje provoz automatického skladového zakladače

30.05.2019

Nový automatický skladový zakladač pro ocelové tažené tyče uvedli do zkušebního provozu v Tažírně oceli Třineckých železáren ve Starém Městě. Jde o první část rozsáhlé investice v celkové výši 600 milionů korun, která povede k zefektivnění výroby a zvýšení kapacity produkce tažených tyčí.

více >>

Huť otevře své brány ještě pro 120 návštěvníků

23.05.2019

Třinecké železárny zcela výjimečně u příležitosti svého 180. výročí otevřou brány pro 180 návštěvníků. První ze tří prohlídek se konala v dubnu, zúčastnilo se jí 60 zájemců. Další se mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě. Dvě prohlídky jsou ještě naplánovány na červen, a to 4. a 18. června dopoledne.

více >>