Tiskové zprávy

Výstava představuje kutilský um zrozený v hutní továrně

05.02.2020

Mimořádnou nápaditost a šikovnost projevovali po celá desetiletí lidé Třineckých železáren. V běžných obchodech nedostupné vymoženosti moderní doby si kutilové nahrazovali vlastní vynalézavostí, a to často v dílnách socialistického podniku s využitím trochy toho materiálu.

více >>

Mzdy v třinecké huti porostou

29.01.2020

Zaměstnanci Třineckých železáren (TŽ) mohou v roce 2020 očekávat růst mezd. Shodli se na tom zástupci vedení hutě a představitelé Základních organizací odborového svazu KOVO. Dodatek kolektivní smlouvy pojednávající o růstu průměrné nominální mzdy podepsali zástupci hutě i odborů ve středu 29. ledna.

více >>

Muzeum loni navštívil rekordní počet lidí

27.01.2020

Zájem o prohlídku Muzea Třineckých železáren a města Třince loni předčil veškerá očekávání. Návštěvnost zvýšilo zejména otevření nově zrekonstruované stálé expozice, která mapuje historii hutě a Těšínského Slezska. Výstavní prostory a akce muzea přilákaly v roce 2019 přes 17 000 lidí.

více >>

Investice v huti letos přesáhnou miliardu korun

23.01.2020

Na obtížný rok se připravují v Třineckých železárnách. Loňský pokles poptávky a tlak na snížení cen výrobků se negativně promítl do přípravy finančních plánů. Už loni firma plánované investice snížila o půl miliardy. Letošní plánuje ve výši 1,4 miliardy korun.

více >>

111 let staré kolejnice našli při bourání rodinného domu

10.12.2019

Neobvyklý dárek ke 180. výročí získají v předvánočním čase Třinecké železárny z rukou ředitele Železničního muzea moravskoslezského v Ostravě Vojtěcha Hermanna. Od soukromého dárce získal dvě třímetrové kolejnice z dob Těšínské komory, vyválcovanou už zřejmě na území Třince z roku 1908. Jednu na žádost dárce věnuje Třineckým železárnám.

více >>

180. výročí hutě uzavírá unikátní vyřezávaný betlém mapující historii Třince

09.12.2019

Ponořit se do historie města Třince neodmyslitelně spojenou se vznikem železáren v roce 1839 mohou návštěvníci muzea prostřednictvím Třineckého betlému. Je poprvé v komplexní podobě vystaven v Muzeu Třineckých železáren a města Třince a uzavírá výroční oslavy.

více >>

Moravia Steel přibírá do skupiny další kovárnu

04.12.2019

Strojírenskou firmu MSV Metal Studénka, a.s. spolu s její polskou dceřinou společností Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. kupuje akciová společnost Moravia Steel. K podpisu smlouvy mezi oběma stranami došlo minulý týden. Moravia Steel přebrala 100% balík akcií od investiční společnosti Jet Investment a.s. Vypořádání transakce ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů.

více >>

Třinecká huť spouští do provozu nový ohřívač větru, plíce vysoké pece

29.11.2019

Slavnostním zapálením hořáku byl dnes ve čtvrtek 28. listopadu dopoledne zahájen proces vysušování nového ohřívače větru na vysoké peci číslo 6 v Třineckých železárnách (TŽ). Ohřívač větru typu Kalugin nahradil staré zařízení, které už bylo na hranici životnosti a nedosahovalo žádaných kritérií.

více >>

Litografie Pabla Picassa v třineckém muzeu

25.11.2019

Jedinečná kolekce stovky litografií Pabla Picassa ze soukromých sbírek tuzemských i zahraničních sběratelů potěší návštěvníky Muzea Třineckých železáren a města Třince. Výstava vznikla díky spolupráci s Galerií 1 České Budějovice. Otevře se ve středu 27. listopadu a potrvá do 26. ledna příštího roku.

více >>

V Třineckých železárnách vyvinuli těžký beton z vedlejších produktů hutní výroby

14.11.2019

Unikátní složení takzvaného těžkého betonu na bázi vedlejších produktů z hutního podniku vyvinuli v rámci aplikovaného výzkumu v Třineckých železárnách ve spolupráci s Hornicko-geologickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB TUO) a výzkumníkem Jiřím Šafratou.

více >>