Tiskové zprávy

Frýdecká ulice se zazelená díky společnému projektu města a huti

24.04.2020

Rušná, hlučná a prašná. Taková je frekventovaná Frýdecká ulice v Třinci. Letos se její klima zlepší díky nové výsadbě stromů a pestrobarevné květy jí dodají na kráse. A to díky společnému projektu statutárního města Třince a Třineckých železáren.

více >>

Dodávky oceli do větrných elektráren šetří miliony tun CO2 ročně

16.04.2020

Bezmála 50 000 tun oceli dodají Třinecké železárny každý rok cíleně do segmentu větrné energetiky. Jde o množství oceli potřebné pro výrobu 3 000 větrných elektráren. Díky jejich provozu dojde k úspoře emisí oxidu uhličitého o přibližně 12 milionů tun za rok.

více >>

Chystá se oprava plynojemu. Jeho kopule se otevře po třiceti letech

15.04.2020

V jakém stavu je ocelová konstrukce plynojemu pro plyn z kyslíkové konvertorové ocelárny (KKO) Třineckých železáren budou od konce dubna zjišťovat pracovníci Energetiky Třinec. Na 30 dnů firma musí zastavit jímání konvertorového plynu, který vzniká při výrobě oceli.

více >>

DOBROVOLNÁ DOHODA KRAJE A MINISTERSTVA S TŘINECKÝMI ŽELEZÁRNAMI JE OPĚT SPLNĚNA

08.04.2020

Třinecké železárny se v dubnu 2018 zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Stejně jako po prvním roce platnosti dobrovolné dohody dopadlo hodnocení dobře i za rok 2019. Moravskoslezský kraj, Ministerstvo životního prostředí i Třinecké železárny své závazky splnily.

více >>

V huti loni zavedli téměř 500 zlepšováků

02.04.2020

Zvýšit bezpečnost práce, ušetřit provozu finance, zefektivnit pracovní proces, či zjednodušit si práci. I takové jsou motivy zaměstnanců, kteří se do zlepšovatelského hnutí hutě hlásí se svými návrhy. Loni se jich v Třineckých železárnách zavedlo 490.

více >>

Huť se připojí k výzvě. Do práce na kole jezdí až 4 000 zaměstnanců

31.03.2020

Do pedálů každé ráno od jara do podzimu šlápne na cestě do práce hned několik stovek zaměstnanců Třineckých železáren a dceřiných firem. Huť eviduje přesně 3821 cyklistů, kteří mají vyřízeno povolení vjezdu do areálu na kole.

více >>

Ozdravný pobyt v Tatrách stihlo zatím 80 dětí

16.03.2020

Dva autobusy plné školáků z Vendryně, Košařisk, Hnojníku a Smilovic si minulý týden užily ozdravný pobyt ve slovenském Žiaru na úpatí Západních Tater. Šlo o první ze tří pobytů, které každoročně pro žáky prvního stupně základních škol pořádají Třinecké železárny. Kvůli omezením pro zamezení šíření koronaviru a následnému uzavření všech škol musel být předčasně ukončen. Termíny pro dalších 160 dětí odkládají.

více >>

Výstavu socialistického kutilství vzali návštěvníci útokem

13.03.2020

Největší návštěvnost v novodobé historii vykazuje Muzeum Třineckých železáren a města Třince. Za první tři týdny po otevření v únoru viděly výstavu Werkové fušky už více než dvě tisícovky lidí. Je to několikanásobně více, než je u atraktivních výstav v muzeu běžné.

více >>

Třinecké železárny využívají část energie z obnovitelných zdrojů

26.02.2020

Veškeré administrativní budovy Třineckých železáren využívají nově energii výhradně z obnovitelných zdrojů. Stejně tak je na zelenou energii celoročně provozována chemická úpravna vody.

více >>

V benefitech vede plavání, saunování a rodinná rekreace

20.02.2020

Přes dvacet milionů korun dají Třinecké železárny ročně do volitelných benefitů pro své zaměstnance. Loni je využilo 6104 pracovníků. Nejčastěji k rodinné rekreaci a na sportovně relaxační aktivity. Vyplývá to z vyhodnocení plnění kolektivní smlouvy za rok 2019.

více >>