Tiskové zprávy

Živá zvířátka zakončí letošní muzeální sezónu. Nová začne až v březnu

05.12.2018

Stálá expozice Muzea Třineckých železáren a města Třince projde v průběhu tří měsíců zásadní proměnou. Opravu prostor muzea spojenou s výměnou a obnovením exponátů i interiéru celého prvního patra budovy, které je od počátku neodmyslitelně spjato s třineckým hutním podnikem, tady plánují od 14. prosince 2018 do 14. března 2019.

více >>

Polytechnické stavebnice rozzářily očka předškolákům v Bohumíně

04.12.2018

Předškoláci v pěti bohumínských mateřských školách včera dostali předčasný vánoční dárek. Společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren, darovala školkám pět polytechnických stavebnic v souhrnné finanční hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

více >>

Devadesátníci vzpomínali na práci v železárnách

23.11.2018

Setkání s bývalými zaměstnanci v úctyhodném věku devadesát a devadesát pět let uspořádaly tento týden Třinecké železárny. Tradičně jako každý rok se s nimi setkali představitelé současného vedení hutě během dopoledního posezení, na něž nakonec dorazilo patnáct seniorů.

více >>

Voňavé betlémy z perníku provoní třinecké muzeum

06.11.2018

Velkou výstavní síň Muzea Třineckých železáren a města Třince od neděle 11. listopadu zalije vůně medu a perníku. Tradičně v předvánočním čase se návštěvníci mohou kochat uměleckým zpracováním betlémů a různých vánočních ozdob na výstavě nazvané Voňavé betlémy II.

více >>

Češi finišují s modernizací železnice v Ázerbájdžánu

31.10.2018

Jeden z největších projektů, které pojistila státní pojišťovna EGAP, vstupuje do finální fáze. České firmy dokončily modernizaci dalších 300 kilometrů železniční tratě Baku – Beyuk – Kyasik v Ázerbájdžánu. Tento úsek je součástí mezinárodní železniční trasy Baku – Tbilisi – Kars. České firmy tak již od roku 2011 zrekonstruovaly více než 600 kilometrů ázerbájdžánské železnice.

více >>

Zaměstnanci železáren šli místo šichty sadit stromy do lesa

29.10.2018

Obnově lesů pomáhají v letošním roce Třinecké železárny a jejich zaměstnanci. Nedaleko vrcholu Ostrý na Třinecku v rozsáhlé rezervaci Čerňavina pomohli se zalesněním jedlemi, původním druhem stromu, který se zde v Beskydech vyskytoval.

více >>

Nové CNC stroje zvládnou až pětimetrový průměr ložiskových kruhů pro větrné elektrárny

22.10.2018

Nové CNC obráběcí stroje pořídí do konce příštího roku společnost Bohemia Rings v obci Zámrsk na Pardubicku. Celková investice přesáhne 60 milionů korun, z toho 20 milionů korun firma vynaloží už letos.

více >>

Tažírna oceli nabízí studentům technických oborů stipendia

16.10.2018

Motivační příspěvek nabízí studentům středních odborných škol provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě v okrese Uherské Hradiště. Prospěchové stipendium, příspěvek na stravování i na školní akce má podpořit zájem o studium technických oborů na středních školách a motivovat k lepším výsledkům.

více >>

Energetika modernizuje rozvodnu distribuční sítě české i polské elektrizační soustavy

19.09.2018

Rozsáhlou modernizací právě prochází jedna ze tří vstupních rozvoden Energetiky Třinec (ET), dceřiné společnosti Třineckých železáren. Lokální distribuční síť slouží pro dodávky elektrické energie a pokrývá potřeby celého areálu hutě. Součástí této distribuční sítě je i modernizovaná rozvodna T4, přičemž do ní ústí vzdušná vedení české i polské elektrizační soustavy.

více >>

Dobrovolníci z válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

17.09.2018

Deset zaměstnanců Sochorové válcovny v pátek 21. září nezamíří na své pracoviště v Kladně na Dříni. Svou směnu ten den věnují některé z neziskových organizací v okolí města. Zapojí se do firemního dobrovolnického dne, který Třinecké železárny včetně svého závodu v Kladně pořádají už několik let.

více >>