Tiskové zprávy

Desátý ročník her řemesel prověří děti i žáky

05.05.2023

O tom, že řemeslo má zlaté dno, přesvědčí žáky základních škol jubilejní 10. ročník Řemeslných her. Soutěže, kterou tradičně pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ). Uskuteční se pro žáky základních a mateřských škol 10. a 11. května.

více >>

Studentský majáles vybarví ulice Třince

28.04.2023

Oslava mládí, studentského života, počínajícího máje, ale také přehlídka zručnosti a dovedností studentů středních škol zavítá opět na náměstí Svobody v Třinci. Ve čtvrtek 4. května se centrum Třince promění v jeden velký živý organismus hemžících se studentů, kteří v průvodu s maskami dojdou na náměstí Svobody a zahájí tak druhý ročník majálesu. Akce je součástí Hutnického dne, který pořádají Třinecké železárny.

více >>

Kriticky ohrožený morčák zahnízdí v nových budkách

20.04.2023

Nová hejna s mláďaty kriticky ohroženého druhu ptáka morčáka velkého se každoročně prohání po vodní hladině řeky Olše protékající Třineckými železárnami. Na pomoc pro jejich ochranu jim před deseti lety huť ve spolupráci s Českou společností ornitologickou instalovala v areálu podél vodního toku řeky Olše pro ně určené hnízdní budky.

více >>

Nový generální ředitel Třineckých železáren

04.04.2023

Třinecké železárny mění vrcholné vedení. Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem se stal Roman Heide. Nahrazuje Jana Czudka, který po jedenáctiletém působení ve funkci odchází na vlastní žádost.

více >>

Huť přispívá zaměstnancům na masáže i dovolené

22.03.2023

Drtivá většina pracovníků Třineckých železáren (TŽ) si loni vybrala některý z řady volitelných benefitů, které jim firma nabízí. Mezi nejoblíbenější patří využití příspěvku na rekreační pobyty. Druhým favoritem jsou sportovní a relaxační aktivity.

více >>

Dobrovolná dohoda kraje s Třineckými železárnami je splněna

20.03.2023

Třinecké železárny se v červnu 2022 zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Moravskoslezský kraj i Třinecké železárny své závazky splnily, vyplynulo to ze zpětného hodnocení.

více >>

Investice do snížení energetické náročnosti a zlepšení kvality

03.03.2023

Investice přesahující jednu miliardu korun chystají pro letošní rok Třinecké železárny. Směřovat budou do zlepšení vlastností produktů, ekologie i zvýšení míry recyklace hutních plynů.

více >>

Ručně vyráběná síta z Kamenné tvoří důležitou součást radarů

22.02.2023

Kvalitní drát, letitá zkušenost a precizní um. To jsou základní kameny úspěchu ruční výroby sít, která jsou součástí stacionárních i pojízdných radarů využívaných třeba pro řízení letového provozu. Ročně jich v závodu ŽDB Drátovna v Kamenné na Šumpersku vyrobí zhruba stovku. Právě teď pracují na dodávce 28 kusů pro výrobce radarů.

více >>

Sazebny vysokých pecí už nebudou prášit

02.02.2023

Méně prachu uniká do ovzduší ze sazebny vysoké pece číslo 4 v Třineckých železárnách. Firma zde dokončila ekologickou investici, která ji vybavila technologií odprášení včetně nové filtrační stanice. Investice proběhne i na vysoké peci číslo 6.

více >>

Moravia Steel dokončila akvizici Kovárny VIVA ve Zlíně

16.12.2022

Obchodní společnost Moravia Steel v těchto dnech završila proces akvizice špičkové evropské kovárny ve Zlíně. Od spoluvlastníka firmy Čestmíra Vančury odkoupila zbývající balík akcií Kovárny VIVA a.s. v objemu 34 %.

více >>