Tiskové zprávy

Novými dílnami se studenti pochlubí svým budoucím spolužákům

30.11.2023

Jak propojit elektrický obvod a rozsvítit světlo? To se dnes velmi snadno naučí pomocí jednoduchého instruktážního panelu studenti Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ TŽ). Nejen zbrusu nové dílny pro oblasti informační technologie, automatizace a elektro si mohou osahat i návštěvníci dalšího dne otevřených dveří. Škola jej pořádá ve čtvrtek 7. prosince od 11 do 17 hodin.

více >>

Umělý ostrov z vodního potrubí přilákal i divoké husy

23.11.2023

Vyřazené plastové potrubí a úsilí rybářů. Dvě zásadní věci, které pomohly rozvoji biodiverzity, rybám i vodním ptákům. Uměle vytvořený ostrov přispěl k rozmnožení candátů, a dokonce poprvé v historii přilákal divoké husy. Rybáři jsou z efektu nadmíru nadšení.

více >>

Železárny modernizovaly výrobu podkladnic

25.10.2023

Další projekt v oblasti automatizace završily Třinecké železárny. Do provozu spouští novou linku na výrobu produktů směřujících do železničního segmentu. Firma automatizací provozů mimo jiné reaguje na nedostatečný zájem mladé generace o technické obory.

více >>

Hutníci zamířili do pekla, vysázeli tam stromy

24.10.2023

Místo své obvyklé cesty do práce si to v pátek 20. října 30 zaměstnanců Třineckých železáren zamířilo do lesů v blízkosti přírodní rezervace Gutské peklo v Třinci. Dobrovolně svou směnu strávili výsadbou dvou tisícovek jedlí z nedaleké lesní školky v Košařiskách.

více >>

Na ozdravné pobyty letos železárny vyšlou 250 dětí

04.10.2023

Žáci prvního stupně Jubilejní Masarykovy základní školy v Třinci (1. ZŠ) zamířili v pondělí ráno do Žiaru. Díky podpoře Třineckých železáren, které každoročně financují ozdravné pobyty dětí z regionu, tak skloubí výuku s pobytem na čerstvém horském vzduchu.

více >>

MSV Metal Studénka chystá zásadní investici, největší v historii

04.09.2023

Strojírenská společnost MSV Metal Studénka se rozhodla pro zásadní investici, která výrazně ovlivní její budoucnost. V areálu firmy bude postavena nová plně robotizovaná linka na výrobu zápustkových výkovků. Spuštění firma plánuje na druhou polovinu příštího roku.

více >>

Lana z Bohumína pro peruánské rybářské lodě

19.07.2023

Bohumín ŽDB Drátovna v Bohumíně začala poprvé ve své historii dodávat své produkty do Peru. Pro zemi v Latinské Americe vyrobila čtyři speciální lana pro dvě rybářské lodi. Ty nyní slouží ke spouštění sítí a jejich vytahování s rybářskými úlovky.

více >>

Loňský rok byl pro třineckou huť úspěšný

28.06.2023

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2022. Přestože loňský rok poznamenala řada nejistot a zvratů, podnik dosáhl pozitivního výsledku hospodaření ve výši 2,393 miliardy korun po zdanění. Podepsala se na něm výše tržeb, která dosáhla celkové hodnoty 57,602 miliardy korun.

více >>

Oznámení o realizaci fúze zanikající společnosti Doprava TŽ, a.s., s nástupnickou společností TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. - informace o prodeji umělého hutného kameniva a lité konvertorové strusky

31.05.2023

více >>

Desátý ročník her řemesel prověří děti i žáky

05.05.2023

O tom, že řemeslo má zlaté dno, přesvědčí žáky základních škol jubilejní 10. ročník Řemeslných her. Soutěže, kterou tradičně pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ). Uskuteční se pro žáky základních a mateřských škol 10. a 11. května.

více >>