Podporujeme

Sport

HC Oceláři Třinec

Český hokejový klub založený v roce 1929 patří již řadu let k české hokejové špičce. Do extraligy vstoupil v roce 1995 a od té doby se postupně propracoval do české hokejové elity. V sezóně 2010/2011 dosáhli HC Oceláři Třinec největšího úspěchu - zvítězili jak v základní části Extraligy, tak i v play off, a získali pro Třinec prezidentský pohár i pohár vítěze Extraligy.
 

Zlatá Tretra

57. ročník Zlaté Tretry se konal tradičně v červnu 2018 v Ostravě. Zlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Na mítinku byla překonána řada světových rekordů, například v roce 2007 zde etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie překonal světové rekordy v běhu na 20 kilometrů. Všechny hvězdy, včetně špičky české atletiky, přijíždí do Ostravy vždy ve výborné formě. Mezinárodní atletický závod v Ostravě tak přináší každoročně skvělou sportovní podívanou.

Beskydská laťka

26. ročník špičkového atletického meetingu Beskydská laťka se za účasti skokanské extratřídy konal v lednu 2018 v mutlifunkční Werk Areně. Nejzvučnější jméno Beskydské laťky dostálo své pověsti, vítězka Levern Spencer za Svaté Lucie neměla v ženách konkurenci. Soutěž mužů vyhrál Rus Danil Lysenko, který zároveň vytvořil nový rekord třineckého výškařského mítinku.

Kultura

Gorolski Święto

Jubilejní „Gorolski Święto“ se odehrálo v letošním roce již po sedmdesáté první. V rámci Mezinárodních folklorních setkání Gorolski Święto se na scéně přírodního amfiteátru v jablunkovském Městském lese prezentují folklorní soubory nejen z našeho regionu, z Čech, Moravy, Slovenska a Polska. Svátek provázela skvělá atmosféra, která prostě ke „Gorolu“ každoročně patří.

Slezské dny

Slezské dny patří bezpochyby k největším kulturním zážitkům v Dolní Lomné. Po více než 45 let patří první nebo druhý víkend v září prostorám národopisného areálu Slezským dnům. Jsou významnou folklórní událostí, která láká publikum z širokého okolí. Každoročně na podiích národopisného areálu vystupuje na 23 zahraničních i tuzemských folklorních souborů. Pravidelně jsou zvány soubory ze Slovenska, Polska a také jiných zemí. Tento velký svátek folkloru se řadí mezi nejoblíbenější toho druhu u nás. Zobrazuje v reprezentativním výběru převážnou část toho nejlepšího, co se uchovává v muzice, písních, tancích a krojové kultuře.

Charita

Koncert lidí dobré vůle Velehrad

Počátkem července pravidelně ožívá jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice i střední Evropě - Velehrad. Věřící se zde každým rokem scházejí, aby uctili památku slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Při této slavnostní události v roce 2018 nechyběly ani společnosti skupiny TŽ - MS, jež patřila k hlavním partnerům oslav. Jejich součástí bylo i setkání vozíčkářů. Společenským vyvrcholením oslav pak byl Koncert lidí dobré vůle, jehož se vedle umělců z domova i zahraničí zúčastnila řada známých osobností z oblasti hospodářství, politiky, nebo rovněž sportu.

Srdce Evropy

Akce na česko – slovensko – polském pomezí známá jako Srdce Evropy se konala v roce 2018 již po patnácté. Dobročinnost, kvalitní muziku a skvělou zábavu podpořil vynikající program. Pro děti bylo také připraveno bohaté kulturní vyžití. Dále na třineckém pódiu vystoupily takové hvězdy jako: Tereza Mašková, skupina Mirai, skupina Special a další. Součástí akce však nebyla jen zábava, koncert Srdce Evropy má každoročně vyšší cíle v podobě pomoci místním neziskovým organizacím.