<< zpět

Níže najdete informace o výrobních provozech Třineckých železáren, které se nacházejí mimo areál Třineckých železáren.


Energetika Třinec ilustrační obrázek

Provoz tažírna oceli Staré Město

Tovární 1688
686 03 Staré Město
Poloha na mapě s příjezdem

 

Moderní provoz hutní druhovýroby zabývající se zpracováním válcovaného drátu a tyčí tažením. Tažená ocel kruhového, čtvercového, šestihranného průřezu je vyráběna způsobem ze svitků do svitků, ze svitků do tyčí a z tyčí do tyčí. Odokujňování válcovaného materiálu se provádí tryskáním. Následuje vlastní tažení, dělení, rovnání, nedestruktivní kontrola a balení. Více informací najdete v profilu Ocel tažená za studena.


Strojírny Třinec ilustrační obrázek

Závod sochorová válcovna Kladno

Kladno - Dříň
272 01 Kladno
Poloha na mapě s příjezdem

 

Sochorová válcovna v Kladně – Dříni vyrábí z třinecké oceli hrubé profily čtvercového a kruhového průřezu vyšších jakostí. Výrobní sortiment tvoří uhlíkové, uhlík manganové a legované ušlechtilé konstrukční oceli, v menší míře se válcují i korozivzdorné a  nástrojové oceli. Více informací najdete v profilu Tyčová ocel.


Strojírny Třinec ilustrační obrázek

Provoz válcovna trub Ostrava

Výstavní 1132
706 02 Ostrava-Vítkovice
Poloha na mapě s příjezdem

 

Válcovna trub v Ostravě je předním výrobcem bezešvých ocelových trubek válcovaných za tepla jak v České republice tak v Evropě. Základem výrobního sortimentu jsou mechanické trubky pro konstrukční účely, strojní opracování či energetiku, trubky olejářské – Casing a Line Pipe a nátrubkové tyče. Více informací najdete v profilu Ocelové bezešvé trubky.