<< zpět

Muzeální léto zavede do tajů bezpečnostních složek

Mezi středověké rytíře, hasiče, policisty a jejich techniku i um, ale také mezi pohádky zavede děti letošní Muzeální léto. S mottem Bezpečnost nade vše obsadí zahrady Muzea Třineckých železáren a města Třince v pátek 21. června od 8.30 do 18 hodin.

„Bohatý program si pro děti připravili policisté, kteří v dopoledních hodinách seznámí školáky se zásadami bezpečného jednání a chování v rizikových situacích. Provedou návštěvníky služebními vozidly, předvedou motorky, výzbroj a nechají je zažít i skutečný zásah pravého policejního komanda,“ láká za pořadatele vedoucí muzea Eva Zamarská.

Vedle policistů svůj um představí ochránci zákona ze středověku. Spolek rytířů svatého grálu budou bavit i ohromovat historickým šermem i jinými dobovými technikami boje s replikami středověkých mečů, dýk a nožů. V krátkých komediálních scénkách bojovníků si také zastřílejí z luku.

A protože k bezpečnosti patří i ochrana před požárem, na akci nemohou chybět ani hasiči, konkrétně Dobrovolný hasičský sbor Dolní Líštná, který školáky naučí, jak postupovat v případě vypuknutí požáru. „Děti samozřejmě budou moci otestovat jejich požární techniku, auto a budou se proudem vody trefovat na terč,“ doplňuje vedoucí.

Na malé návštěvníky čeká i představení divadla Úsměv O Špinavém Hastrmánkovi s ekologickou tématikou, v němž budou společně s herci tvořit příběh i samotní diváci. Divadlo Koráb pak děti pobaví pohádkou Princezna na hrášku. A aby se případní nezbedové nenudili, mohou řádit na nafukovací prolézací dráze letos v duchu pirátské lodi, která je svým provedením jediná v ČR. Děti na ní mohou zažít pravé pirátské dobrodružství, vyzkoušet šplhání po provazových žebřících, projet se na soudku rumu, přemoci divoké ptáky, proběhnout hustým lesem a dostat se až k vytoužené truhle s pokladem.

Odpoledne pak všechny roztančí a rozezpívá hudební skupina Druhá náhoda se svými písněmi v žánru country, rock, folk a pop.

Doplňující informace podá vedoucí muzea: Eva Zamarská, tel. 558 535 501

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz