Obrázek
RYCHLÁ NAVIGACE

Kultura

Noc plná hvězd

Sedmnáctý ročník Noci plné hvězd opět přilákal do Třince tisíce fanoušků z celé republiky i okolních států. Na dvou podiích se od pátečního odpoledne do nedělního rána vystřídalo na šedesát interpretů a jejich příznivci jim přichystali pod scénou neopakovatelnou atmosféru. Vedle zvučných jmen kapel jako Anthrax, Argema, Saxon nebo Blaze Bayley, si návštěvníci mohli užít nafukovací atrakce, soutěž v boxu o sto piv, možnost tetování a piercingu, čajovnu a nespočet stánků s dobrým jídlem a pitím.

Noc plná hvězd



Gorolski Święto
„Gorolski Święto“ se odehrálo v letošním roce již po šedesáté druhé. Scéna amfiteátru patřila vystoupením znamenitých souborů od místních přes české, slovenské, polské až po exotické soubory z Turecka, Ekvádoru a Maďarska. Šňůru vystoupení završili mostečtí Górole, bystřická Łączka, jablunkovská Lipka nebo Oldrzychowice. Svátek provázela skvělá atmosféra, která prostě ke „Gorolu“ každoročně patří.

    Gorolski Święto



    Slezské dny
    Slezské dny se letos konaly již po čtyřicáte v krásném Národopisném areálu Matice slezské v Dolní Lomné. Milovníci folkloru mohli vidět soubory z Čech, Moravy, Polska, Slovenska nebo dokonce z Lotyšska. Na pódiích vystoupilo během víkendu zhruba sedm stovek účinkujících a všichni si vysloužili potlesk publika.

    Slezské dny

    15.9.2009